Kocaeli'nin Medyası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ak Parti Grubunda önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 yıl aradan sonra bugün ilk kez Ak Parti’nin TBMM’deki haftalık konuşmasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ak Parti Grubunda önemli mesajlar
30 Mayıs 2017 - 14:12 'de eklendi ve 1793 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 yıl aradan sonra bugün ilk kez Ak Parti’nin TBMM’deki haftalık konuşmasını yaptı. Yeni döneme ilişkin önemli ipuçları veren Erdoğan, “16 Nisan’da kabul edilen anayasa değişikliği ile başarı çıtası yüzde 50+1’e yükseldi. Her ne kadar cumhurbaşkanlığı ile milletvekilleri sandığı ayrı olsa da her ikisinde yüzde 50 +1’in üzerine çıkmamız gerekiyor. Bunun için kolları sıvamalı ve milletimizle olan rabıtamızı güçlendirmek zorundayız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 yıl aradan sonra bugün ilk kez Ak Parti Genel Başkanı sıfatıyla partisinin TBMM grubuna hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 yıl aradan sonra Ak Parti Grup toplantısında… Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup salonundaki çok sayıda davetli tarafından coşkuyla karşılandı.

Grup toplantısının açılış konuşmasını yapan Binali Yıldırım “Grup sizi özledi Cumhurbaşkanım” dedi. Yıldırım, konuşmasında şunları kaydetti: Artık Türkiye’de hiç kimse milletin iradesini yok sayarak demokrasi dışı girişimlere teşebbüs etmeyecek ve milletin iradesi her zaman ülke yönetiminde olacaktır. Yeni sistemin özeti budur. Binali Yıldırım, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tam anlamıyla, yapılacak ilk genel seçimlerde, cumhurbaşkanlığı seçiminin birlikte yapılacağı seçimlerde yürürlüğe girecek” dedi.

Partimizin ilkelerine ters düşecek hiçbir yanlışın içinde olmamaya gayret ettim ve bizim yol arkadaşlarımızın vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak için arkadaşlarımızla var gücümüzle çalıştık. 1 yıl kısa süre ama bu yıl ileri ki dönemlerde de çok konuşulacak. Çünkü bu yıl içinde Türkiye darbe gördü ama Sayın Cumhurbaşkanım bu seferki öncekiler gibi olmadı. Bu sefer karşılarında ceketini alan siyasetçiler değil darbecilere darbe vuran bir Cumhurbaşkanı gördüler bir millet gördüler. Türk demokrasi tarihinde darbelere darbe vurulduğu bir dönem başladı.

Başbakan Binali Yıldırım açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı haftalık grup toplantısı konuşması için kürsüye davet etti.

Bu sırada toplantı salonundaki çok sayıda davetli Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bir şarkısın sen, ömür boyu sürecek…. şarkısını söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER