Ali Kemal Eren 07.07.2017 tarihli yazısı « Kocaeli'nin Medyası
Kocaeli'nin Medyası

Ali Kemal Eren 07.07.2017 tarihli yazısı

Ali Kemal Eren yazıları ile medyakocaeli.net’te

Ali Kemal Eren 07.07.2017 tarihli yazısı
07 Temmuz 2017 - 22:50 'de eklendi ve 1736 kez görüntülendi.

Dünyanın çivisi çıktı.

17 Aralık 2010’da Tunus’ta, 26 yaşındaki bilgisayar mühendisi Muhammed Bu azizi Bouzid kasabasın ’da bir arabaya doldurduğu sebze meyveyi satarken zabıtalara yakalandı. Bu azizi’ nin arabasına ve mallarına el koyan zabıta, gence bir de tokat attı. Bu azizi, sebze tezgâhının elinden alınmasını protesto için valiliğin önünde kendini yaktı. Hastaneye kaldırılan Bu azizi 4 Ocak2011de hayatını kaybetti. Diplomalı işsiz Muhammed Buazizi tarafından başlatılan isyan büyüyerek devam etti

Bu isyan sonucu Tunus ta devlet başkanı Zeynel Abidin Suudi Arabistan’a kaçtı. Tunus’ta yeni bir hükümet kuruldu. Tunus Devrimi bütün Arap ülkelerine örnek oldu. Tunus tan sonra Cezayir, Libya, Mısıra oradan Ürdün’e Suriye’ye kadar yayılan Arap baharı, Mısırda Yapılan seçimle İhvan liderlerinden Mursi Cumhurbaşkanı seçilip Suriye devrimine destek verince, Emperyalizmin kontrolünden çıkmaya yüz tutan Arap baharı Arap kışına dönüştü. Kontrollü Arap baharını çıkaran batılı güçler Arap baharını kışa çevirmek için Mısırda Cumhurbaşkanını askeri bir darbe indirip yerine Milli savunma Bakanı General Sisi yi ikame ettiler. İsrail’in güvenliğini sağlamak için bugün Suriye’yi en az dört e bölmeye çalışıyorlar.

Batı dünyası kendi halkları için istedikleri Demokrasi, İnsan hakları, Hukukun üstünlüğü, Kadın hakları, Çocuk hakları gibi kavramlarda söz konusu Müslümanlar olunca anında unuttuklarına defaten şahit olduk. Bunlarda helvadan put yapıp acıkınca yemek adet oldu. Mısır da halkın oyu ile seçilen Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi Askeri darbe ile alaşağı ettirip, binlerce ihvan mensubu öldürtüp, binlercesini idama mahkûm ettirdiler. AB bu olayı sadece kısık sesle kınarken, ABD bu alçakça darbeye darbe bile diyemedi. Siyonizm’in gönüllü köleleri, Gerici Arap rejimleri; Mısra’daki katil rejimin finansmanını sağladı. Birleşmiş milletler AHİM varana kadar bütün Uluslararası teşkilatlar her türlü insan hakların ayaklar altına alan askeri darbeyi sadece seyretmekle yetindiler.

Dünyada halkların iradesine karşı yapılan bütün askeri darbelerin ve terör örgütlerinin arkasında başta ABD nin İngiltere olmak üzere emperyalist ülkelerin olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Hiçbir askeri cunta ve terör örgütü Küresel Siyonizm’den destek alamdan darbe ve terör yapamaz. İslam dünyasındaki askeri cuntalar ve terör örgütleri Siyonizm’in/Batı emperyalizmin paralı askerleridir. Bunlar efendilerinden izin almadan hiç faaliyette bulunamazlar. Bunlarda akıl irade yoktur. Her şeyleri ile emperyalizmin tapulu mallarıdırlar. Küresel Siyonizm kendi çıkarları için yapamayacakları ve yaptırmayacakları hiçbir alçaklık yoktur. Bu zalimlerde Hukuk, Adalet, insan hakları, ahlak, merhamet, kardeşlik, paylaşmak, duyguları gelmemek üzere tatile çıkmıştır.

Dünyanın süper gücü ABD nin Suriye de PKK nın alt örgütü YPG ye bir orduyu donatacak kadar silah vermesi. Almanya’nın, Fransa’nın, İngiltere’nin, Belçika’nın; Başta PKK, olmak üzer FETÖ, DHKP. C destek vermesi diğer AB üyelerinin bu ülkelerin izinden gitmeleri artık bizleri hiçte şaşırtmıyor.

Dünyanın hâkim güçleri! Terör devleti olan İsrail’in 70 yıldır yaptığı her türlü zulmü sadece seyretmekle yetinirken, 1974 ten beri bir kişinin burnunun kanamadığı Kıbrıs’a çözüm! Getirmeye çalışmaları ikiyüzlülükten başka bir şey değildir. Ne imiş efendim Kıbrıs’ta iki devlet olmayacak, Türk askeri Kıbrıs’tan çekilecek. Türkiye garantör ülke olmayacakmış. Yani kısacası Uluslararası Siyonizm; Kıbrıs Türkünün 1974 öncesine dönmesini istiyor. Herkes şunu iyi bilsin ’ki ne Kıbrıs Türkünün ve Türkiye cumhuriyetinin Kıbrıs diye bir sorunu yoktur. Bizden hiç kimse 1974 öncesine dönmemizi beklemesin. Geriye doğru atılacak her adım Kıbrıs’ı Yunanistan bağlar, Kıbrıs Türkünün can, mal, akıl, nesil, din güvenliğini ortadan kaldırdığı gibi, Devletimiz için Ege sorununa, Akdeniz sorunu ekler bu durum karasularımız 6 mile kadar indirilmesine sebep olur. Bu da bizim milli güvenliğimiz için önemli bir tehdittir.
Suudi Arabistan önderliğinde kerameti kendinden menkul bazı Arap devletleri Katar’a 13 maddelik bir kesin uyarı verdiler. Bu onüç maddeden bizim için en önemlisi Katarda buluna Askeri üssümüzün kapatılmasını istemeleri idi. 70 yıldır işgal atındaki Filistin toprakları için İsrail’e karşı hiçbir yaptırım uygulamayan, Ülkelerinde bulunan ABD İngiliz Alman üslerinden rahatsız olmayan bu devletçikler, neden Katar da bulunan Askeri Türk üssünden rahatsız oluyorlar?
Bu rejimlerin yöneticilerine sormak isteriz bin yıl İslam’ın bayraktarlığın yapmış Türk milletinden ne zarar gördünüz? Sizleri bin yıl haçlı saferlerine, Moğol istilasına karşı kim korudu? Portekiz, İngiliz, İspanyol devletlerini saldırılarında kime sığındınız? Sel gider kum kalır. Domuzdan post zalimden dost olmaz bu böyle biline. Petrolünüz, gazınız bittiği anda kimse sizin yüzünüze bakmaz. Küresel Siyonizm’in uşakları; terörün her türlüsünü lanetleyen, hiçbir terör olayına karışmayan ihvanı Müslim’ini ve Filistin’in bağımsızlığı için mücadele eden Hamas’ ı terör örgütü ilan etmişler. Bu Zalim, uşak, zavallı devletlerin liderleri istiklal savaşımızda var olsalardı, Kuvayı milliye yi terör örgüt! Kuvayı milliye nin önderlerini de terörist! İlan ederlerdi.

Tarihleri boyunca dünyadaki ve ülkemizdeki bütün adaletsizliklere kaşı üç maymunu oynayanlar. Bir defa olsun ABD nin, Rusya’nın, İngiltere’nin, Fransa’nın, Almayanın, İran ın Suriye’de Irak ta, Afganistan da ne işi var demeyenler. PKK terör örgütünün siyasi uzantısı ile kol kola yürüyenler, pentagon CİA nın kontörlündeki FETÖ terör örgütünün yaptığı darbeye her platformda darbe diyemeyenler hukuk aramak için yollara düştüler. La havle ve la kuvvete illa billahi azizil hâkim. Ya Rabbi aklımıza mukayyet ol dünyanın çivisi çıktı. Selam dua ve sevgiyle…

07 Temmuz 2017
Ali Kemal EREN

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER